. спорт : M-Tel Beach Masters София 2012 - 15 Юли 2012 - 19:20
Код червено и на пясъчния корт пред НДК

ПЛАЖЕН ВОЛЕЙБОЛ. Кърджали превзе финала на Националното първенство по плажен волейбол M-Tel Beach Masters в София. Невен Нешев и Валентин Димов са новите Шампиони на България за 2012 г., а златните медали при жените взеха Ася Динова и Светла Ангелова.

Поставените под номер едно в схемата на турнира Ася Динова и Светла Ангелова са Шампионките на България по плажен волейбол за 2012 г. Те се изправиха на финал срещу Диана Малинова и Дияна Филипова и показаха класа и психическа издръжливост побеждавайки с резултат 2:0 (21:15, 22:20).

В битката за бронза Ева Чолакова и Мария Аладжова се изправиха срещу Мартина Георгиева-Стоянова и Радосвета Тенева. Мачовете се проведоха в най-горещата част на деня при температура на корта от над 45 градуса. След тайбрек и прекъсване заради тежките условия Ева и Мария заеха трето място в класирането с резултат 2:1 (21:14, 11:21, 15:11).

Четири мъжки двойки от Кърджали се бориха за медал на турнира, който се проведе от 13-ти до 15-ти юли пред НДК в София. Тежките атмосферните условия не попречиха на опитните Нешев и Димов. Те показаха превъзходството си над двойката Маринов и Латунов и им измъкнаха победата в два поредни гейма, с убедителното 21:13; 21:18.

Балканският шампион до 23 години Делчо Раев с партньор Кирил Хаджиев заеха трето място във финалното класиране на турнира. Делчо Раев и Иван Латунов ще представят България следващата седмица на Европейското първенство за младежи (под 23 г.) в Холандия.

Резултатите от турнира, както и проследяване на мачовете в схемата на игра е възможна от страницата на турнира www.mtelbeachmasters.com

ОЧАКВАЙТЕ УНИКАЛНИТЕ ФОТОГРАЛЕРИИ НА SKI.BG ОТ ФИНАЛА НА МЪЖЕТЕ И НАГРАЖДАВАНЕТО на M-Tel Beach Masters 2012 !!!