. борд спорт : Александър Бачев спечели титлите в Кайт сърф регата Черноморец Бургас - 30 Юли 2012 - 15:35

КАЙТСЪРФ. С много състезателен дух и интересни емоции завърши третата поредна Кайт сърф регата "Черноморец Бургас". Домакин на регатата беше едноименният клуб с подкрепата на Община Бургас. Новият олимпийски спорт събра кайтбордисти от цялото Черноморие. Участваха 37 състезатели от 6 клуба - Бургас, Варна, Царево, Приморско и Поморие.

В дисциплината course racing  (състезателни гонки по дистанция – олимпийски триъгълник) напрежението за челната тройка бе до последния финал. Победител от проведените осем гонки – 4 през първия ден при по -слаб вятър и 4 в неделя при по-силен вятър стана Александър Бачев от Бургаски морски клуб. Второ и трето място в крайното класиране заеха съответно Борис Червенков от ЯК "Черноморец" и Жечо Мавродинов от Бургаски морски клуб. Призовата шестица на course racing допълниха Максим Шелковников- ЯК "Черноморец", Красимир Кънев- Бургаски морски клуб и Станислав Сиромахов- ЯК "ЧЕРНОМОРЕЦ".

По-силният вятър позволи и провеждането на дисциплината hang time и включването и на други добри състезатели в надпреварата за медалите. И тук морската битка бе спечелена от Александър Бачев. Мавродинов се класира втори, а Мартин Маринов от СК "Корал"-Приморско взе бронза.

Жечо Мавродинов, Александър Бачев и Борис Червенков

Места в крайното класиране заеха Димитър Балабанов - ЯК "Черноморец", Даниел Шахънски - ЯК "Порт Варна" и Станислав Сиромахов - ЯК "Черноморец". Специални награди бяха връчени на Станимир Копчелиев от СК "Корал"- Приморско и Максим Шелковников от ЯК "Черноморец".