. спорт : Бронз за България на Европейското първенство по плажен волейбол CEV Varna Masters - 26 Август 2012 - 20:23

ПЛАЖЕН ВОЛЕЙБОЛ. Златни медалисти на 2012 CEV Beach Volleyball European Championship - Varna Masters, presented by M-Tel при мъжете станаха чехите Kufа.-Hadrava, а при жените финландките Nystrom-Nystrom. Невероятният успех за България обаче дойде от двойката Нешев-Димов - бронзов медал на международния турнир CEV Varna Masters!

За първи път българска двойка постига такъв успех на международен турнир с ранг Masters. Рано сутринта българската двойка Нешев-Димов излязоха на полуфинал срещу холандците, поставени под номер 2 в схемата Brouwer-Meeuwsen. Българската двойка се бори достойно, но загуби с резултат 2-0 (21-13, 21-19). Това ги отведе на малък финал срещу холандците Stiekema-Varenhorst, където късметът им осигури служебна победа поради физическо неразположение на Varenhorst. Това постави Нешев-Димов на трето място в крайното класиране и им осигури първи бронзов медал на Мастърс.

Веднага след победата те споделиха: „Много сме щастливи, че сме тук, във Варна, и успяхме да се представим достойно, да постигнем 3-то място, което е връх в нашата кариера. Искаме да се развиваме. Благодарим на организаторите, на феновете, които ни подкрепяха, които ни помагаха и успяха да сбъднат мечта ни да постигнем това 3-то място!„

Служебната победа даде възможност на зрителите по трибуните да се насладят на демонстрационно шоу с всички български отбори взели участие в CEV Varna Masters. Победата на корта отпразнува и разпределител номер 1 в България, който приложи волейболните си умения и на пясъка. Задни ножици, забивки с глава и много атракции съпътстваха играта, която запълни паузата в редовната програма. Освен волейболни умения, състезателите демонстрираха изключително добро чувство за ритъм в танцова битка със сексапилните танцьорки на M-Tel Beach Masters. Ритъмът на горещия пясък запали настроението по трибуните и подгря публиката за големия финал.

В уникален двубой, златни медалисти на 2012 CEV Beach Volleyball European Championship - Varna Masters, presented by M-Tel при мъжете станаха момчетата от Чехия Kufа-Hadrava. При нажежена обстановка на централния корт на Masters турнира във Варна, чехите Kufa-Hadrava, си спечелиха първото място в битка с холандците Kufa-Hadrava с резултат 2:1 (23-21, 17-21, 15-11). Тази година Kufа-Hadrava грабнаха и сребърните медали в CEV Masters Novi Sad.

Емоционалните сестри Nystrom-Nystrom от Финландия се пребориха за златните медали на 2012 CEV Varna Masters в мач срещу полякините Kolosinska-Brzostek.

Класиралите се на второ място на миналогодишния CEV U23 – Porto Kolosinska-Brzostek се огънаха пред категоричната игра на  бронзовите медалистки от тазгодишния сателит в Баден, сестрите Nystrom-Nystrom с крайното 2:0 (21-15, 21-18).

Чаровните момичета от отбора на Испания устояха психически и се класираха на трето място в двубоя срещу двойката Mooren-Van der Vlist.