. спорт : Георги Братоев взе чека от M-Tel Beach Masters Charity и го дари за две благотворителни каузи - 27 Август 2012 - 12:14
Нешев-Димов спечелиха бронзов медал на международния турнир във Варна

ПАЛЖЕН ВОЛЕЙБОЛ. Разпределител номер 1 на България Георги Братоев получи чека с набраната сума от благотоворителния турнир M-Tel Beach Masters Charity.

Националното първенство по плажен волейбол M-Tel Beach Masters, което се проведе в София през юли тази година включваше благотворителна инициатива за подкрепа на българския  спорт. Приятели и партньори на M-Tel Beach Masters се включиха в демонстрационни мачове по плажен волейбол и дариха сума в размер на 6 100 лв.

Организаторите на турнира, заедно със спонсори и партньори, решиха сумата да бъде дарена на разпределителя на националния отбор по волейбол Георги Братоев. Чекът бе връчен по време на финалите на международния турнир CEV Varna Masters от спортно-техническия директор Тошо Стоянов.

Колко добри качества, не само на терена, притежава Братоев стана ясно от факта, че той също реши да дари сумата за две благотворителни каузи – за лечение на момченцето Георги Лазаров от Пловдив, внук на треньор от школата на Ботев-Пловдив, а остатъкът от сумата на дом за деца. Георги Братоев беше определен за най-добър разпределител на Олимпийските игри по волейбол в Лондон и взе приза за най-добър разпределител в Световната лига през 2012 година.

Както вече съобщихме, България записа невероятен успех на Европейското първенство по плажен волейбол от сериите Мастърс. Невен Нешев и Валентин Димов се класираха на трето място и взеха бронзов медал в CEV Varna Masters. За първи път в историята на страната ни българи се класират толкова високо в турнир с ранг Мастърс. За да отпразнуват победата, на корта във Варна излезнаха всички български отбори взели участие в CEV Varna Masters. В демонстрационната игра се включи и Георги Братоев, който приложи волейболните си умения и на пясъка.

Златни медалисти на 2012 CEV Beach Volleyball European Championship - Varna Masters, presented by M-Tel при мъжете станаха момчетата от Чехия Kufа-Hadrava. При нажежена обстановка на централния корт на Masters турнира във Варна, чехите Kufa-Hadrava, си спечелиха първото място в битка с холандците Brouwer-Meeuwsen с резултат 2:1 (23-21, 17-21, 15-11). Първо място при жените заеха сестрите Nystrom-Nystrom от Финландия в мач срещу полякините Kolosinska-Brzostek с крайното 2:0 (21-15, 21-18). Чаровните момичета от отбора на Испания Liliana-Baquerizo се класираха на трето място в двубоя срещу двойката Mooren-Van der Vlist.