. бг сноуборд новини : Жекова втора на бордеркрос за Континенталната купа на Австралия и Нова Зеландия - 23 Септември 2012 - 21:53

СНОУБОРДКРОС (SKI.BG) -- Чаровната звезда на българския сноуборд Александра Жекова спечели среброто в първия от двата бордеркроса за ФИС Континенталната купа на Австралия и Нова Зеландия, които се проведоха на 18-ти и 19-ти септември 2012 г. в алпийския ски курорт Кардрона, Нова Зеландия.

Ladies Podium day 1 (L-R): Jackie Hernandez, Belle Brockhoff, Alex Jekova. Photo © Belle Brockhoff

Победителка в първия старт в Кардрона, който замести отмененото състезание в Монт Хотам, стана австралийката Бел Брокхоф, която успя да надвие Сани и американките Жаклин Хернандез и Карен Койбаши във финала, които трябваще да се задоволят съответно с третото и четвъротто място. При мъжете първи стана руснакът Николай Олянин.

По неясни причини Жекова не кара във втория бордеркрос на следващия ден. И в двата старта обаче участваха топ райдерите Нейт Холанд (САЩ) и настоящият световен шампион в дисциплината Алекс Пулин (Австралия), но те въобще не успяха да влязат във финалите.

Александра Жекова е в Нова Зеландия за летен тренировъчен лагер. Очаква се тя да се върне в България в близките дни.