. OUTDOOR : Седем медала и три купи по спортно катерене за клуб Вертикал - 20 Ноември 2012 - 12:19

КАТЕРИ СЕ! -- В неделя, 18-ти ноември 2012 г., във Велико Търново се проведе последното за годината състезание по спортно катерене за деца. Отборът на Клуб за пътешествия и приключения "Вертикал" (гр. Пловдив) участва със 7 състезатели.

Ранното ставане и дългото пътуване не попречиха на децата да покажат най-доброто от себе си. Своя дебют на състезание направи Ники Русев, който се окичи с бронз в трудността, а тренира само от три месеца. Браво!

Достойно се представиха и Петко, Стефан и малката Габи. Въпреки че контузи ръката си преди няколко дни, Ники Атанасов успя да се пребори за второто място в скоростта.

В дисциплината трудност, след оспорван финал и суперфинал, Ники заслужено взе златен медал, заедно със Слав от Алтиус. Голямата Габи катери много уверено и спечели бронз на скорост и сребро на трудност. Дани даде много добро време в скоростта /а това не му е силната дисциплина/, като изостана с 42 стотни от Митко от НСА и взе сребърен медал. При трудността той също заслужено взе сребърен медал.

Състезанието беше последния кръг от купа "България". В крайното подреждане за купата Ники и Дани се класираха втори, а Габи - трета.

За град като Пловдив, където спортното катерене не е много популярен спорт, това е огромен успех. Браво на децата и техните треньори - Мел и