. бг ски бягане новини : Българско участие в първия за този сезон старт от СК в ски бягането в Йеливаре - 24 Ноември 2012 - 16:23

СКИ БЯГАНЕ (SKI.BG) -- Трима представители на българския национален отбор по ски бягане участваха в първия старт от сезона за Световната купа по ски бягане за мъже и жени, който се състоя днес в шведския зимен център Йеливаре. В дисциплината 15 километра свободен стил за мъже Веселин Цинзов финишира 72-ри от 96 завършили, спирайки хронометъра на 33:20.3 минути, а при дамите на 10 километра свободен стил Антония Григорова-Бургова и Теодора Малчева завършиха съответно 74-та (25:56.6 мин.) и 75-та (26:02.4 мин.) от 77 финишрали.

24.11.2012, Gaellivare, Sweden - Alexey Poltoranin (KAZ), Martin Johnsrud Sundby (NOR), Marcus Hellner (SWE) - FIS world cup cross-country, 15km men, Gaellivare (SWE). Photo © Felgenhauer/NordicFocus www.nordicfocus.com

В днешните състезания в Йеливаре доминираха представителите на Норвегия. При жените спечели голямата звезда в този спорт и носителка на Световната купа за миналия сезон Марит Бьорген с време 22:31.8 минути, а при мъжете триумфира Мартин Йонсруд Сундби с време 30:37.0 минути.