. бг ски скок новини : Зографски остана 40-ти в първия старт от Световната купа по ски скок - 24 Ноември 2012 - 18:27

СКИ СКОК. Най-добрият български състезател по ски-скок Владимир Зографски завърши 40-ти в първия старт от Световната купа в Лилехамер (Норвегия). На 100-метровата шанца българинът постигна 90.0 метра и получи 108.6 точки.

Vladimir Zografski (BUL), FIS Ski Jumping World Cup Lillehammer, photo: skijumping.pl

Това му отреди 40-то място в първия кръг, а според регламента само първите 30 се класират за втория скок на надпреварата.

Победител стана Зеверин Фройнд (Германия) със скокове от 99.0 и 100.5 метра и 268.5 точки. Втори се нареди Томас Моргенщерн (Австрия) с 267.2 точки след скокове от 99.0 и 102.0 метра. Носителят на Световната купа за миналия сезон Андреас Бардал (Норвегия) остана трети с 267.0 точки и постижения от 98.0 и 101.0 метра в двата ски-скока.