. световни ски новини : Норвегия продължава триумфа си и в щафетите в Йеливаре - 25 Ноември 2012 - 15:35

СКИ БЯГАНЕ, СВЕТОВНА КУПА. Отборите на Норвегия спечелиха щафетата 4 по 7.5 километра за мъже и 4 по 5 километра за жени от Световната купа по ски-бягане в шведския зимен център Йеливаре. Сюр Рьоте донесе успеха на шведите след изключителното си бягане на трети поста.

25.11.2012, Gaellivare, Sweden (SWE): Sjur Roethe (NOR), Petter Northug (NOR) at the handover - FIS world cup cross-country, 4x7,5km men, Gaellivare (SWE). Photo © Felgenhauer/NordicFocus www.nordicfocus.com

Норвегия в състав Елдар Рьонинг, Мартин Йонсруд-Сундби, Рьоте и Петер Нортхуг измина дистанцията за 1:01.59,3 час. На второ място остана кватретът на Швеция с изоставане от 6.4 секунди, а на 7.2 секунди на третата позиция финишира Русия. Този сезон мъжката щафета е съкратена от 4 по 10 километра на 4 по 7.5 км, за да бъде по-атрактивна за зрителите.

25.11.2012, Gaellivare, Sweden (SWE): ladies start - FIS world cup cross-country, 4x5km women, Gaellivare (SWE). Photo © Felgenhauer/NordicFocus www.nordicfocus.com

При жените отборът на Норвегия, в състав Вибеке Скофтеруд, Терезе Йохауг, Мартине Ек Хаген и Марит Бьорген, финишира с първо време от 45:32.2 минути. На второ място на 19.4 секунди остана Швеция, а на трето - САЩ с изоставане от 28.2 секунди. За тима на САЩ това е първи подиум в 31-годишната история на състезанията. Сундби и Бьорген спечелиха индивидуалните стартове вчера.

25 ноември 2012 | 15:27