. бг ски скок новини : Владимир Зографски завърши 19-ти на голямата шанца в Лилехамер - 25 Ноември 2012 - 18:00

СКИ СКОК. Най-добрият български ски скачач Владимир Зографски зае 19-то място във втория старт за Световната купа в Лилехамер (Норвегия). На 138-метровата голяма шанца българинът постигна 128 м и 129,5 м за които получи 239,1 т.

Vladimir Zografski (BUL), FIS Ski Jumping World Cup Lillehammer, photo: Tadeusz Mieczynski / Skijumping.pl

Победител е Грегор Шлиренцауер (Австрия) с опити от 141 м и 137 м, и резултат от 275,5 т. Втори с 275,4 т (140 м и 134 м) се нареди Андерс Фанемел (Норвегия), а трети е Томас Моргерщерн (Австрия) със 269,4 т (135 и 134 м).

В генералното класиране за СК води Моргенщерн със 140 т, пред Шлиренцуер – 132 и Фанемел – 120. Зографски е 24-и с 12 т.

Следващите стартове за СК са в Куусамо (Финландия) от 29 ноември до 1 декември.

БФСки
25 ноември 2012 г.

Още подробности за днешното състезание по ски скок на голямата шанца в Лилехамер може да прочетете тук.