. бг сноуборд новини : Алекс Иванов отпадна в квалификациите за бордеркроса за СК в Австрия - 07 Декември 2012 - 18:40

СНОУБОРДКРОС. Българинът Алекс Иванов завърши на 65-то място в първия старт за сезона от Световната купа по сноуборд в Монтафон (Австрия). 17-годишният Иванов отпадна в квалификациите на дисциплината сноубордкрос с общо време от двата манша от 1:05.50 минута. Той остана на малко повече от 4 секунди от 32-ото място, което е последното, даващо право за участие в директните елиминации.

SBX World Cup Montafon, AUT - Men - 1/8 Final #2 - Alessandro Haemmerle (AUT) in green, Michael Haemmerle (AUT) in red, Tony Ramoin (FRA) in blue, Maciej Jodko (POL) in yellow © Oliver Kraus

Победата спечели италианецът Омар Визинтин, който във финала изпревари представителя на домакините Маркус Шайрер, Ник Баумгартнер (САЩ) и световния шампион Алекс Пулин (Австралия).

SBX World Cup Montafon, AUT - Men - Team Italia celebrates Omar Visintin (ITA) © Oliver Kraus

Заради лошите атмосферни условия надпреварата в дисциплината при жените беше пренасрочена за събота. Една от основните фаворитки в утрешната надпревара е българката Александра Жекова.