. бг сноуборд новини : Жекова е 7-ма на бордъркрос в Корея - 03 Февруари 2006 - 19:05

СНОУБОРДКРОС, 3.2.2006г., Вивалди парк (Южна Корея). Александра Жекова завърши на 7-мо място състезанието по сноубордкрос от Световното първенство за юноши и девойки, което се провежда в курорта Вивалди парк (Южна Корея).

трасето на сноубордкроса във Вивалди парк, Южна Корея

Квалификациите преминаха успешно за Жекова и тя на два пъти даде най-добро време на трасето дълго 850м. Разликата между Жекова и втората Осен Позо (Франция) бе цели 94 стотни.

Осен Позо в действие

Сани спечели убедително четвъртфиналната си серия. Грешка и последвало нейно падане в полуфиналната серия позволи на противничките й да я изпреварят, което я елиминира от участие в големия финал.

В малкия финал Сани остана трета и така стигна до 7-мо място в крайното класиране.

Новата световна шампионка за девойки в дисциплината сноубордкрос е канадката Кристел Дойон, среброто остана за Хелен Олафсен (Норвегия), а бронза за Юлия Дуймовиц (Австрия). При юношите световен шампион стана Ойстайн Валин (Норвегия), втори е Федерико Раймо (Италия), а трети – Ромен Валери (Франция).

подиума при девойките

Следващия старт на Жекова е на 6-ти февруари в паралелния гигантски слалом в Корея. При юношите ще стартира другият ни представител – Радослав Янков. Желаем успех на младите ни състезатели и се надяваме, че този път късмета ще е на тяхна страна.