. бг сноуборд новини : Марио Беньо е 18-ти на Световната купа, Асен Лилов – 21-ви - 06 Февруари 2006 - 15:13

СНОУБОРД СВОБОДЕН СТИЛ, 4.02.2006г. Милано (Италия). Българският сноуборд започна да жъне международни успехи на най-високо ниво и на фрийстайл сцената. Марио Беньо и Асен Лилов надминаха всички очаквания и след отлично представяне се класираха съответно на 18-то и 21-во място на Световната купа в Милано.

Марио Беньо и Асен Лилов на път към "Фиера" в Милано

Скокът, на който се проведе състезанието, представлява масивна конструкция от метал, покрита с изкуствен сняг, обезопасена с дървени парапети и дюшеци (вижте снимките предоставени от треньора на националния отбор Стефан Василев – Тренера). Съоръжението бе разположено в центъра на панаирното градче Фиера в Милано.

Скокът в центъра на панаирното градче

Около 30 участници от цяла Европа взеха участие в грандиозното събитие. Квалификациите преминаха изключително успешно за нашите състезатели. Перфектен backflip indy на Асен Лилов му донесе резултат от 15.0 точки.

"Backflip indy" в изпълнение на Асен Лилов

След това Марио Беньо изпълни своята запазена марка – switch fs rodeo 7 mute, оценено с 18.2 точки.

"Switch fs rodeo 7 mute" на Марио Беньо

„Скокът беше невероятно удобен, чувствах се отлично. Доволен съм от класирането, но и същевременно малко съжалявам, защото имах шанс да завърша и по-напред”, бяха първите думи на Марио на българска земя.

С класирането си Марио спечели 130 точки за ранглистата на FIS, а Асен – 100, което е отличен резултат и за двамата.

Състезанието спечели словенецът Матевз Петек, за когото това е втора поредна победа за Световната купа по Big Air. Въпреки че остана втори в състезанието, австриецът Щефан Гимпъл продължава да води в генералното класиране пред Петек, а Марио Беньо е на 36-то място.

Matevz Petek

Stefan Gimpl

Toma Tomas - Backflip

Състезателната програма на националния отбор по свободен стил продължава с участие на състезания по биг еър и сноубордкрос в Сараево (БиХ) този уикенд. Освен Беньо и Лилов, към отбора се присъединява и юношеския шампион на България Димитър Чокоев, както и най-добрите ни състезатели по сноубордкрос – Захари Згуров и Симеон Иванов.