. бг ски скок новини : Малшанс за Владимир Зографски във Висла - 09 Януари 2013 - 23:23

СКИ СКОК, СВЕТОВНА КУПА (SKI.BG) -- Малшанс за Владимир Зографски във Висла. След обещаващото 4-то място след първия опит, с едва 104.0 метра във втория скок, Влади събра общ актив от 205.9 точки, които го запратиха на разочароващата 29-та позиция... Победител стана норвежецът Андрес Бардал.

Vladimir Zografski (BUL), photo © Tadeusz Mieszynski

Жалко за пропуснатата възможност Влади да стъпи на подиума или поне да подобри най-добрия български резултат в старт за Световната купа - 7-мото място на Владимир Брейчев...

Все пак всичко тепърва предстои. Младият ни талант още утре е на квалификация за СК в Закопане. Нека всички му стискаме палци!

09 януари 2013 г., 23:25 ч.

следват подробностите >>

Малшанс прати Зографски на 29-о място във Висла

Малшанс попречи на Владимир Зографски да влезе в историята като най-добре представилия се български ски скачач в старт за Световната купа. 19-годишният самоковец бе четвърти след първия опит на състезанието от голямата шанца във Висла (Пол) със скок от 123 м. Неблагоприятни атмосферни условия и лекото пренавиване обаче обърнаха късмета за Влади във втория опит в който той постигна само 104 м и с 205,9 т зае предпоследното 29-о място.

Победител стана Андерс Бардал (Нор) с 130 м и 128 м и актив от 264,4 т. За норвежеца това бе пета победа за СК и общо 22-и подиум. Състезанието във Висла бе първото в курорта за Световната купа. Наживо състезанието изгледа и полския президент Бронислав Комаровски.

Част от елита в ски скока си даде почивка за старта във Висла. Сред пропусналите състезанието бяха водачът за Световната купа и победител и тази година във веригата „Четирите шанци” Грегор Шлиренцауер (Ав), както и на третия в подреждането Зеверин Фройнд (Гер). Въпреки отсъствието си австриецът ще продължи да води в генералното класиране с 808 т.  Зографски запази 25-ото си място, като вече има 98 т. Световната купа продължава със стартове в Закопане (Пол) от 10 до 12 януари.