. световни ски новини : Американката Алис МакКинис с първа победа в кариерата си - 12 Януари 2013 - 15:37

АЛПИЙСКИ СКИ. Американката Алис МакКинис изненадващо спечели спускането за жени от Световната купа по ски-алпийски дисциплини в австрийския зимен център Санкт Антон. 23-годишната МакКинис записа време от 1:14.62 минута при първата победа в кариерата си. Досега нейното най-добро постижение за Световната купа е седмо място от март миналата година.

"Изненадана съм. Беше много добро състезание за мен", заяви след финала победителката. Втора се класира Даниела Меригети (Италия) с 1:14.69 минута, а трета е Ана Фенингер (Австрия) с 1:14.78 минута. Лидерката в генералното класиране за сезона Тина Мазе от Словения завърши четвърта с 1:14.92 минути.

Състезанието ще се запомни със завръщането на пистата на носителката на Световната купа за миналия сезон Линдзи Вон (САЩ). Американката поднови участието си в Световната купа след едномесечна почивка и раздели шестото място с Доминик Гизин (Швейцария) с 1:14.96 минута. "Доволна съм от резултата си и от това, че се върнах на пистата. Нещата със сигурност ще се подобряват", заяви Вон.

Трасето беше съкратено и началото на състезанието отложено с половин час заради лоша видимост и силен снеговалеж. Линдзи Вон е начело в подреждането за малката Световна купа в спускането с 240 точки след две победи от началото на сезона. Втора е Стейси Кук (САЩ) със 195 точки и Даниела Меригети (Италия) със 161 точки. В генералното класиране за СК начело е Тина Мазе с 1189 точки. Втора е германката Мария Рийш с 699 точки, следвана от Катрин Цетел (Австрия) с 597 точки. В неделя в Сантк Антон предстои супергиганския слалом за жени.