. бг сноуборд новини : Българските национали с големи очаквания за Световното първенство по сноуборд в Канада - 14 Януари 2013 - 15:12
Състав на България за Световно първенство по сноуборд за мъже и жени в Стоунхем (Квебек, Канада) 17-27.01.2013г.

СНОУБОРД. За първи път откакто бе създаден в края на миналия век, националният отбор по сноуборд на България ще бъде представен във всички дисциплини на започващото след няколко дни в Канада Световно първенство по сноуборд за мъже и жени. Шампионатът на планетата, който ще се проведе в курорта Стоунхем, провинция Квебек, е най-важното състезание за нашия отбор през този сезон, тъй като освен престиж и ценни точки, едно добро класиране в топ 30 може да донесе и олимпийска виза на някои от състезателите.

Alexandra Jekova of Bulgaria descends the course as she finished second during women's snowboard cross qualification during the Sprint U.S. Grand Prix at The Canyons Ski Resort on February 10, 2012 in Park City, Utah. (Photo: Doug Pensinger/Getty Images North America)

Във фрийстайл дисциплините (слопустайл и биг еър) ще бъдем представени от Лозьо Димитров и Георги Пелтеков, основната цел пред които е класиране до 30-то място в дисциплината слоупстайл.

Същата цел е поставена и пред Радослав Янков, който ще ни представя в паралелните дисциплини – слалом и гигантски слалом.

На Александра Жекова възлагаме отново най-големи надежди – нейната цел е класиране сред първите 8 в дамския сноубордкрос.

Допълнителен престиж за България е избирането на Константин Минчев за един от двамата технически делегати на Световното първенство, като на него са поверени дисциплините от свободния стил – халфпайп, биг еър и слоупстайл.

Константин Минчев
Организатор направление Сноуборд, БФСки
14 янаури 2013 г.

Ето и пълен списък на отбора по дисциплини и дати на участие в състезанията, както и поставените цели за класиране: