. бг ски новини : Още пет медала спечели българският отбор на Световните зимни игри на Спешъл Олимпикс - 04 Февруари 2013 - 18:48

Българските атлети се представиха успешно на финали в състезанията по алпийски ски – гигантски слалом и 100м ски бягане (класически стил) под ръководството националните треньори  доц. д-р Николай Панайотов и д-р Антон Хиджов.

Златният медалист Александър Кенанов (атлет на СО София) – победоносно пресича финала на 100 м ски бягане класически стил. Фотография © Спешъл Олимпикс България

Днес в алпийските ски, Генадий Стоицов (атлет на СО Банско) завоюва  втори златен медал в гигантския слалом, след като вчера се класира първи в супер гигантския слалом. В оспорван финал Симона Костова (атлет на СО София) се класира втора в гигантския слалом, като добави нов медал към златния от супер гигантския слалом. Бенита Петрова (атлет на СО Самоков) спечели втори бронзов медал в гигантския слалом , след вчерашното трето място в Super G. Натоварената програма на българските алпийци продължава утре (04 фервруари 2013) със състезанията в слалом.

Радостта на българските алпийки повреме на награждаването на разчувства публиката. Фотография © Спешъл Олимпикс България

Въпреки ниските температури, българските ски бегачи завършиха успешно своето участие в Световните зимни игри‘2013 и добавиха нови два медала от финалите на 100 м класически стил – златен медал за Александър Кенанов (атлет на СО София, носител на бронзов медал на 50 м класически стил) и трето място за  Златина Дерменджиева (атлет на СО Смолян.  златен медал на 50 м класически стил).

Награждаване на Златина Дерменджиева (атлет на СО Смолян, златен медал) – класирала се на трето място на 100 м ски бягане (класически стил). Фотография © Спешъл Олимпикс България

„Това е чудесно, страхотно! Много съм щастлива!” – сподели развълнувано Севдалина Пеевска – майка на Златина Дерменджиева (атлет на СО Смолян) след като научи за световния успех на дъщеря си.

„Посвещавам златния медал на моя треньор Тони (д-р Антон Хиджов)! Благодаря му, че вярва в мен!“ –сподели Александър Кенанов пред Корейската телевизия след официалната церемония по награждаване.

Спешъл Олимпикс България
sobg.prosport-bg.net
ПьонгЧанг, 03 февруари 2013

Пет медала спечели българският отбор на световните зимни игри на „Спешъл олимпикс”

Пет медала спечелиха българските спортисти с интелектуални затруднения на световните зимни игри на „Спешъл олимпикс”, които се провеждат в Пьонг Чанг, Южна Корея. Това съобщиха от пресцентъра на Община Банско. След като вчера се класира първи в супер гигантския слалом, атлетът на Спешъл Олимпикс – Банско Генадий Стоицов днес завоюва втори златен медал в гигантския слалом в алпийските ски.

Българските атлети се представиха успешно на финалите в състезанията по алпийски ски - гигантски слалом и 100 метра ски бягане-класически стил под ръководството на националните треньори доц. д-р Никола Панайотов и д-р Антон Хиджов.

Програма на българските алпийци продължава и на 4 февруари със състезанията в слалома. Въпреки ниските температури българските ски-бегачи завършиха успешно своето участие в Световните зимни игри ‘2013 и добавиха два медала от финалите на 100 метра класически стил – златен медал за Александър Кенанов - атлет на Спешъл Олимпикс - София, носител на бронзов медал на 50 метра класически стил, и трето място за Златина Дерменджиева - атлет на Спешъл Олимпикс - Смолян, носителка на златен медал на 50 метра класически стил.

03 февруари 2013 | 12:52 | Агенция "Фокус"