. бг сноуборд новини : В Чепеларе се проведе сноуборд купа Орион 2013 - 07 Февруари 2013 - 22:54

СНОУБОРД АЛПИЙСКИ ДИСЦИПЛИНИ (SKI.BG) -- Вчера и днес (6-7 февруари 2013 г.) писта "Мечи чал 1" в зимен център Чепеларе беше домакин на традиционните състезания по сноуборд за купа Орион. От няколко години вместо паралелни състезания, Купата се провежда във формат стандартни слалом и гигантски слалом, като по този начин не се налага изграждането на две паралелни трасета и двукратно спускане по тях от страна на атлетите.

Победителят в гигантския слалом и в слалома за купа Орион - Иван Ранчев (Ледени ангели), фотография: Chepelare Sport Center

Първият ден предложи на 48-те участника в гигантския слалом ясно синьо небе, слънчево време и твърда снежна покривка. Победител при мъжете стана Иван Ранчев от "Ледени ангели", при жените купата спечели Теодора Пенчева от "Ледени ангели", при момчетата - Симеон Митрев от "Бороборд" и при момичетата - Лиа Манчева от "Блейд".

Днешният втори ден беше пълна противоположност на първия като метеорологична обстановка - заваля сняг. Рай за любителите на фрийрайда, но затрудняващ фактор за 49-те състезатели в дисциплината слалом. Победители при мъжете, жените, момчетата и момичетата за втори пореден ден станаха съответно Иван Ранчев и Теодора Пенчева от "Ледени ангели", Симеон Митрев от "Бороборд" и Лиа Манчева от "Блейд".

Пълните класирания може да намерите в раздела на SKI.BG СНОУБОРД > РЕЗУЛТАТИ.

В следващите дни Чепеларе ще е домакин и на Откритото Държавно първенство по сноуборд паралелни дисциплини. Следете новините на SKI.BG за подробности.