. бг ски новини : Световни шампиони за юноши и девойки идват на европейското по биатлон в Банско - 08 Февруари 2013 - 15:30

БИАТЛОН. Шест от победителите на завършилия наскоро световен шампионат за юноши и девойки в австрийския  курорт Обертилях ще се състезават за медалите на Откритото европейско първенство от 18 до 26 февруари в Банско.

За Русия ще стартира безспорната звезда от световното - носителката на три златни отличия Уляна Кайшева  – 6 км. спринт, 10 км. индивидуално и 7,5 км. преследване. Съотборникът й Александър Логинов пък стана първи на 10 км. спринт и 15 км. индивидулно.

Норвегия идва на Бъндеришка поляна с трима  шампиони - по-малкият брат на Тарей Бо - Йоханес, първи на 12,5 км. преследване, и двама от най-добрата щафета 4 х 7,5 км. в Обертилях - Ерлинг Аалвик и Вегард Йермунсхау.

В Банско ще стартира и американецът Шон Дохърти, спечелил злато в Австрия на 10 км. преследване.

98 юноши и 87 девойки ще се борят за разпределението на медалите  на Откритото европейско първенство.

БНТ1 и  Евроспорт ще предават пряко най-интерсните стартове - спринт и преследване при мъжета и жените.

Спринтовете ще са на 23 февруари (събота), съответно  от 10:30 ч. и 15:00 ч. Преследването е на следващия ден, като старта при  мъжете е планиран в 12:00 ч., а този при жените в 15:45 ч. Любителите на биатлона ще могат да следят на живо резултатите от стартовете и в интернет на www.biathlon.bg в специалната секция за първенството.

Бюджетът на състезанието е 750 000 лева. Той е осигурен с финансовата подкрепа на Министерство на физическото възпитание и спорта, община Банско, Техем, Опел, хотел "Лъки Банско" и Българският спортен тотализатор. Генерален спонсор на първенството е Обединена Българска Банка.