. бг ски бягане новини : Писта `Универсиада 83` отново посрещна ски бегачи за купа НСА - мемориал Георги Зографов - 08 Февруари 2013 - 15:32

СКИ БЯГАНЕ. 50 състезатели участваха в ски състезанието за купа „НСА – мемориал Георги Зографов”, което се проведе днес на писта „Универсиада 83” на Витоша. В ски бягането – свободен стил, се включиха представители на клубовете „Национална спортна академия”, “Паничище”, „Хемус”, „Рилски скиор”, „Александър Логистикс” и „Атлас Велинград”. Част от участниците от тези ски клубове са и национални състезатели. В старта на 5 км се състезаваха 25 жени, девойки и момичета кадети, а 25 мъже, юноши и момчета кадети премериха сили на 10 км.

Носител на купа „НСА – мемориал Георги Зографов” при мъжете стана Станимир Беломъжев, а при жените приза грабна Антония Григорова-Бургова. Отборно купата спечели „Рилски скиор”, на второ място е отборът на Национална спортна академия „Васил Левски”, а за третото място се пребориха ски бегачите от „Александър Логистикс”.

Победителите в отделните дисциплини и възрастови груби бяха наградени с медали съответно за първо, второ и трето място. Купите и медалите бяха връчени от доц. Петър Зографов – преподавател в НСА, от треньора на националния отбор по ски бягане Пламен Недялков, Мано Кетенлиев – първия победител за купата на НСА през 1991 г., и клубни треньори.

Състезанието, което е 22-о по ред, е организирано от Българската федерация по ски, Националната спортна академия „Васил Левски”, Асоциацията за университетски спорт „Академик” и със съдействието на Министерството на физическото възпитание и спорта.

Днешното ски бягане е генерална репетиция за нашите състезатели преди участието им в световното първенство в Италия в средата на февруари.