. бг ски бягане новини : Отлично представяне на ски ориентировачите ни в Русия - 23 Февруари 2006 - 00:53

Най-добрият български ски ориентировач, европейски шампион за юноши през 2005, Станимир Беломъжев завърши на отличното 7-мо място в провелия се днес спринт от първия ден на Европейското младежко първенство по ски ориентиране в Иваново (Русия).

Станимир за който това е първа година в тази възрастова група (М20) избяга отлично трасето, но като по закон отново го сполетя малшанс. Проблеми с едната ска му костват близо 20 секунди, които можеха да го направят четвърти в крайното подреждане в спринта. "За една от точките ската ми влезе в целеца и около 16 секунди не можа да излезе. Иначе бягах много добре, но отново този малшанс...", бяха първите думи на Беломъжев след финала.

В сплитовете след финала се оказа, че към предпоследната точка българският състезател е дал най-добро време от всички.

Другите ни представители намериха места между 20-то и 27-мо място. Илиян Тончев се класира 20-ти, Иван Бургов е 24-ти, а Калоян Деянов се нареди 27-ми от общо 63-ма стартирали.

В групата ж20 Антония Григорова е 10-та, а в елитния клас Стефания Беломъжева и Илияна Шандуркова останаха съответно 24-та и 26-та от 34 участнички.

22.02.2006
Емилиян Онуфриев
Спорт НетИнфо

Беломъжев със силен резултат в Русия

Най-добрият български ски ориентировач Станимир Беломъжев отбеляза още едно прекрасно класиране на Младежкото световно първенство в Русия, заемайки шесто място в дългата дистанция (17 900 м).

Станимир остана на 7 минути и 2 секунди от победителя днес - руснакът Андрей Ламов. Вчера Беломъжев се нареди 7-ми в спринта. Другият ни представител Илиян Тончев зае 42-ро място от 55 завършили. Калоян Деянов, който се състезава при 17-годишните юноши е 19-ти.

При дамите Антония Григорова, която се състезава в ж20, както и вчера остана на десето място на малко повече от 5 минути от победителката Анастасия Кравченко. В групата ж21 Илияна Шандуркова е 24-та, а Стефания Беломъжева 26-та.