. бг ски новини : Беломъжев шести в дългата дистанция на Световното по ски-ориентиране - 10 Март 2013 - 15:31
Антония Григорова-Бургова се класира десета

СКИ ОРИЕНТИРАНЕ. Българинът Станимир Беломъжев завърши на шесто място в дългата дистанция на 20 километра на Световното първенство по ски-ориентиране в Казахстан. Беломъжев финишира за 1:31:08,4 час и остана на малко повече от минута от бронзовото отличие.

Шведът Петер Арнесон спечели титлата с време 1:29:11,5 час. Така той триумфира във всичките четири дисциплини от програмата на шампионата след златните отличия в спринта, в средната дистанция и в смесената щафета. Арнесон изпревари само с 1,9 секунди Яне Хакинен (Финландия), а трети с изоставане от 44,0 секунди завърши Стафан Тунис (Финландия). В надпреварата се включиха 46 състезатели.

В същата дисциплина при жените на 15,6 километра българката Антония Григорова-Бургова се класира на десето място с време 1:31:07,1 минути в конкуренцията на още 31 участнички. Титлата спечели Мерви Песу (Финландия) с резултат от 1:28:19,1 час.

Втора на 38,6 секунди се нареди Татяна Козлова (Русия), а бронза заслужи шампионката в спринта Тове Александерсон (Швеция), след като финишира на 39,2 секунди зад победителката. България завърши първенството с едно бронзово отличие, което Беломъжев и Григорова-Бургова спечелиха в смесената щафета.