. бг ски новини : ICE ANGELS Open Cup 2006 - 06 Март 2006 - 13:42
Уникално снежно шоу "на прощаване" със зимата

В незабравимо снежно шоу се превърна състезанието ICE ANGELS Open Cup 2006, което се проведе на 3 и 4 март в зимния курорт Боровец. 108 участници показаха на многобройната публика, че владеят отлично различните стилове в дисциплините сноубордкрос и скикрос.

Стефан Георгиев с ICE ANGELS Open Cup 2006 в скикроса при мъжете

Победител в дисциплината сноубордкрос при мъжете стана Асен Лилов ("Блейд"). След него се наредиха Владимир Трифонов и Радослав Янков от клуб "Орион". Най-добрата ни сноубордистка и състезателка от националния отбор Александра Жекова финишира първа при жените. На второ и трето място се класираха съответно Натали Велчева и Бояна Михова от клуб "Блейд".

Александра Жекова с ICE ANGELS Open Cup 2006 в сноубордкроса при жените

В демонстративната дисциплина скикрос купата при мъжете взе най-добрият ни скиор алпиец Стефан Георгиев. След него се наредиха Георги Марков ("Чамкория") и Валентин Пеев (НСА). Марина Терзийска от Националната спортна академия триумфира с купа ICE ANGELS при жените в скикроса. На второ и трето място се класираха Надя Маринова и Мария Анева ("Бороспорт").

Марина Терзийска с ICE ANGELS Open Cup 2006 в скикроса при жените

Спортните емоции и хитовата водка Мери Джейн завладяха пистите на Боровец. Страхотно шоу се вихреше на уникален снежен бар, докато чаровни момичета сгряваха сърцата на маниаците. Изненадите от водка Мери Джейн валяха като мартенски сняг – модни зелени аксесоари зарадваха всички гости на състезанието. Екстремният купон с хитовата водка отново убеди присъстващите, че тя е изборът на тези, за които спортът е втора природа.

Асен Лилов с ICE ANGELS Open Cup 2006 в сноубордкроса при мъжете

За втора поредна година водка Мери Джейн, клуб “Ледени ангели” и Бороспорт зарадваха почитателите на екстремните зимни спортове с уникално състезание. ICE ANGELS Open Cup 2006 е първото състезание в България, което обединява спускания в олимпийската дисциплина сноубордкрос и демонстративната скикрос.

Призьорите в дисциплините сноубордкрос и скикрос при мъжете и жените на състезанието ICE ANGELS Open Cup 2006, Боровец

Световноизвестният дизайнер на сноуборд и ски писти Анди Манхарт (Швейцария) консултира подготовката на трасето за състезанието ICE ANGELS Open Cup 2006. Той е подготвил трасетата за редица престижни състезания - 5 световни, 3 европейски и 14 национални купи по сноубордкрос.