. бг сноуборд новини : Обзор на Световното първенство по сноуборд за юноши в Ерзурум, Турция - 12 Март 2013 - 16:44

СНОУБОРД. Българският национален отбор по сноуборд участва със състезатели в четири от петте дисциплини на Световното първенство по сноуборд за юноши и девойки в турския зимен център Ерзурум от 1-ви до 10-ти март 2013 г. и постигна добри резултати, които показват, че младите ни спортисти се развиват в правилна посока.

Димитър Ганичев на Световното в Ерзурум

Най-добро класиране постигна Димитър Ганичев в паралелния слалом – той се класира за втория манш и завърши на 29-то място от 40 стартирали участници. В гигантския слалом Димитър се класира 36-ти.

Трасето за паралелен слалом

В сноубордкроса малко не достигна на Алекс Иванов да се квалифицира за финалните серии (топ 32) и той остана на 36-то място от 50 участника.

Erzurum Palandoken WJC venue

Най-много представители – трима – имахме в слоупстайла. Трасето се състоеше от 5 секции – 3 за пързаляне и 2 скока.

5-те секции на трасето за слоупсъйл в Ерзурум

И тримата ни участника – Георги Михайлов, Петър Гьошарков и Симеон Митрев се представиха отлично на рейл секциите и не допуснаха грешки.

Българският слоупстайл тийм

Георги Михайлов лепеше перфектни cab 5 to back 7 на скоковете по време на тренировките, но в самото състезание нямаше късмет и два пъти допусна падане, което му отреди 50-то място в крайното класиране. Със своя рън fs 7 to bs5 Пепо Гьошарков имаше уникалния шанс да се класира на финал (топ 18), но не успя да се предпази от грешки в двете спускания и завърши на 33-то място от 51 участника. Единствен 14-годишния Мони Митрев направи перфектно спускане без грешка, залепяйки backflip to bs7 на двата скока и заслужено се класира най-добре от българите – 32-ри.