. бг алпийски ски новини : Камен Златков 5-ти в слалома за купа Ла Скара - 05 Април 2013 - 19:18
Изровената писта лиши Алберт Попов от качаване на подиума, изхвърачайки от трасето врата преди финала

АЛПИЙСКИ СКИ (SKI.BG) -- Младата ни надежда Камен Златков постигна престижното 5-то място в днешния слалом за момчета старша възраст (U16) на международната купа Ла Скара във френския топ курорт Вал д'Изер. СЛед като вчера най-обещаващият български млад скиор Алберт Попов спечели бронза в супер гигантския слалом, за жалост днес той отпадна на предпоследната врата във втория манш, което го лиши от още едно качане на подиума във Вал д'Изер. Победител в слалома стана Сам Алфан - син на легендарния френски скиор Люк Алфан.

След първия манш Алберт Попов беше 5-ти, но въпреки че кара много добре във втория манш и имаше големи шансове да се класира след първите трима, поради силно изровената писта на предпоследната врата изхвърча от трасето, което го лиши от подиума. Това сподели специално за БФСки и SKI.BG майката на Алберт - Мартина.

Ето и резултатите от днешното състезание за купа Ла Скара в дисцилпината слалом, възрастова група момчета U16:

***

Камен Златков зае пето място в слалома за купа „Ла Скара”

Талантливият български скиор Камен Златков зае пето място в днешния слалом за купа „Ла Скара”. 33-ото издание се проведе по традиция във водещия френски курорт Вал д’Изер. Победата днес, както и в супергигантския слалом на 4 април взе Сам Алфан, син на легендарния френски скиор и победител в рали Париж-Дакар Люк Алфан.  Шампионът слезе с общо време от двата манша от 1:27,26 мин. Втори е Лука Кръманович (Хърв) с 1:27,76 мин. Трети е Клемен Ноел (Фр) с 1:28,27 мин. Камен Златков остана пети само на 69 стотни от бронзовия медал. В първия старт във Вал д’Изер в четвъртък българският талант зае 27-о място.

Третият на Супер-Г за купа „Ла Скара” Алберт Попов бе пети след първия манш на слалома. Във финалното спускане той стартира перфектно и се движеше в тройката до предпоследната врата. Силно изровената писта обаче стана причина той да изхвърчи от трасето и да не завърши, като така пропусна възможността и във втория старт във Вал д’Изер да се качи на почетната стълбичка.