. OUTDOOR : `Високата обиколка на Витоша` събира топ атлети в събота - 10 Май 2013 - 11:36

ПЛАНИНСКО БЯГАНЕ. Най-добрите български атлети по планинско бягане и крос кънтри и дузина техни колеги от чужбина ще вземат участие в първото по рода си екстремно състезание по планинско бягане Salomon Vitosha Trial на 11 май. Стартът ще бъде даден в 9,00 ч пред хижа „Алеко" на Витоша.

Елитът в планинското бягане ще мери сили по 27-километровата отсечка в първоначално 300-метрово изкачване. От българска страна на старт ще застанат Кирил Николов – Дизела, шампион по планинско бягане и спортно ориентиране, Шабан Мустафа, победител в маратона на София за 2012-а, Иван Сираков, медалист от шампионатите по планинско бягане, Христина Козарева, шампионка по планинско бягане и още десетки известни имена от стартовете по триатлон, скорскънтри. Над 200 състезатели ще се борят за първото място в класическата дистанция.

За останалите атлети Salomon Vitosha Trial предлага надпревара по трасе от 12 км със сборна денивилация 600 м. Призьорите в отделните възрастови групи ще си разделят награден фонд от 3000 лв. Сред всички участници и зрители ще бъде разиграна томбола за един GPS часовник Suunto Ambit. Очакваното финиширане на атлетите ще е пред хижа „Алеко" около 11 ч за стартиралите по късото трасе и около 11,30 ч за тези които бягат по дългата дистанция. Награждаването ще е около 13,30 ч.