. OUTDOOR : Кирил Николов - Дизела спечели `Високата обиколка на Витоша` - 11 Май 2013 - 22:42
Планинско бягане във високите части на Витоша

ПЛАНИНСКО БЯГАНЕ. Състезателят на клуб „Вариант 5" (Търговище) Кирил Николов спечели убедително първото издание на екстремната надпревара „Salomon Vitosha Trail". Състезанието, което също се нарича и "Високата обиколка на Витоша" се проведе днес, като старта и финала бяха пред хижа „Алеко".

Николов, който е и шампион на България по планинско бягане и победител от Маратон София 2012, бе най-бърз по трасето с дължина 26,7 км и денивелация 1280 м. При жените в същата дистанция победата е за Христина Козарева клуб „Узана" (Габрово).

В по-късата дистанция - 12 км с денивелация 590 м пръв при мъжете е Иван Сираков клуб „Вариант 5" (Търговище), а при жените победи националната състезателка по ски бягане Теодора Малчева от клуб „Ал.Логистикс" (София).

Участие в първото по рода си планинско състезание „Salomon Vitosha Trail" взеха 135 атлети от България и чужбина. Наградният фонд на състезанието бе 3000 лв.