. спорт : Четири пъти повече участници в Run`n`Roll Пловдив - пролет 2013 - 20 Май 2013 - 19:50

РОЛЕРИ. На 19 май 2013 г. на Гребния канал в гр. Пловдив се проведе вече традиционната любителска обиколка с бягане, ролери и ролкови ски. Това беше 6-то издание на Run & Roll Plovdiv. Независимо от 30-градусовата температура, за старта се събраха 4 пъти повече участници. Така, въпреки тежките условия, напечения асфалт и жаркото слънце, традицията беше спазена и тази неделя.

Идеята на организаторите е да популяризират спорта за аматьори. Те искат да покажат, че спортът не е просто състезание, той е преди всичко удоволствие и здраве. Спортът е за всички хора, независимо от възрастта и професионалната им подготовка. Състезанието на Гребния канал се организира от Run’n’Roll Пловдив, с помощта на Зелени Балкани, Българския младежки червен кръст и Община Пловдив.

В любителските обиколки Run’n’Roll наравно стартират всички – деца и възрастни, професионални спортисти и аматьори, хора, които не са спортували от ученическите си години и такива, които тичат за здраве всеки ден. Освен любители и ентусиасти, тази година се включиха възпитаници на клуб Триекстрийм, Триатлет Баня, Ски-клуб Канари и група "Да покараме ролери заедно".

Общо 71 бегачи и 48 смелчаци на ролери (блейдове, ролкови ски, тротинетки) стартираха в 15:30 ч от трибуните, за да направят обиколка, в която времето не е от значение. Важно е само да се стигне до финала, обаче със стил! И с голяма усмивка! Всеки финиширал участник е победител. Най-малкият ни участник беше на три години и измина безстрашно цялото разстояние на тротинетка! Всички завършиха обиколката и получиха медал и грамота и участваха в томболата.

Черешката на тортата беше състезанието „Грабвай жената и бягай” – кратко бягане по двойки, където най-бързата двойка получи подарък от нас. В него се включиха 7 двойки, като председателят на ски клуб "Канари" Михаил Пелтеков завърши трети. Таксата за участие беше дарена на Българския младежки Червен кръст.

Йожеф Биро - Унгария (главен организатор)