. бг ски новини : Бронз за България на Световното по летен биатлон в Италия - 20 Юли 2013 - 21:18

ЛЕТЕН БИАТЛОН. България спечели първия си медал на Световното първенство по летен биатлон в италианския курорт Форни Аволтри, съобщи специално за SKI.BG от Италия треньорът на националния ни отбор Борислав Панков.

В спринта при юношите Димитър Герджиков завоюва бронз, след като допусна три грешки в стрелбата от положение “прав” и финишира с изоставане от 31 секунди след победителя Томаш Войжик. Чехът свали девет мишени и приключи надпреварата с време от 27:40.8 минути. Хърватинът Дино Буткович грабна среброто с два пропуска и пасив от едва 4,8 секунди.

Доброто българско представяне затвърди Антон Синапов, който завърши четвърти в състезанието, след като допусна пет грешки в стрелбата.