. бг ски новини : Димитър Герджиков добави сребро към бронза от Световното по летен биатлон - 22 Юли 2013 - 22:44

ЛЕТЕН БИАТЛОН. Димитър Герджиков спечели втори медал за България на Световното първенство по летен биатлон във Форни Аволтри (Италия). В преследването на 12,5 км при юношите той тръгна от трета позиция, на която завърши в спринтовия старт. Герджиков направи общо 3 грешки при 4-те стрелби, успя да се придвижи едно място напред и заслужи сребърен медал.

Победител отново стана чехът Томаш Вожик. Антон Синапов (6) повтори 4-ото си място от спринта. Така Герджиков си тръгва от световното със сребро и бронз.

В мъжкото преследване на 12,5 км Владимир Илиев потегли от 18-а позиция, направи по 1 пропуск при всяка стрелба и завърши 9-и.