. бг ски новини : Седем медала за биатлонистите на Банско - 28 Август 2013 - 11:14

ЛЕТЕН БИАТЛОН. В местността "Бъндеришка поляна"се проведе Държавно лятно първенство по Биатлон за мъже, жени, юноши и девойки. Биатлон - комплексът в красивия Ски център - Банско събра отборите по биатлон от цялата страна, като състезанието бе уважено и от Националния отбор на Русия – мъже и младежи.

фотография: Община Банско

Надпреварата в дисциплините "Спринт" и "Преследване" бе изключително оспорвана и заслужено успешна за отбора на СК "Банско", с треньор Георги Джолев. Надеждните и мотивирани биатлонисти от Банско достойно защитиха мястото си в Националния отбор и показаха завидни резултати.

В дисциплината "Спринт" 10 км - мъже, златен медал извоюва Иван Златев, на четири секунди след него, със сребърен медал се нареди Димитър Парталов, а третото място зае Владимир Илиев - "Аякс"-Троян.

Васил Чорбаджиев, Михаил Клечоров, Лазар Кехайов и Димитър Златев спечелиха съответно 5-то, 7-мо, 8-мо и 9-то място. При жените в същата дисциплина - 7,5 км, Райна Коюва грабна сребърен медал, след Десислава Стоянова - "Славия", а Дафинка Коева зае 4-то място. Девойките Даниела Кадева и Гергана Гишова повториха отличното представяне на своите съотборнички и се наредиха съответно на 2-ро и 4-то място.

При "Преследване" 12,5 км - мъже, Иван Златев, макар и още невъзстановен от тежка вирусна инфекция, умело се пребори с големите български състезатели Владимир Илиев и Красимир Анев и се окичи със сребърен медал. Димитър Парталов, Михаил Клечоров, Васил Чорбаджиев и Лазар Кехайов се подредиха на 4-то, 6-то, 7-мо и 8-мо място. При жените - 10 км, Райна Коюва се пребори за бронза, а Дафинка Коева отново затвърди 4-то място. При девойките, Даниела Кадева завоюва бронз, а 4-то място зае Гергана Гишова.

Създадените отлични условия и съдействието на Община Банско, допринесоха Националното състезание по Биатлон да протече успешно, емоционално и запомнящо се.