. бг сноуборд новини : SBX Euro Cup ШАМПИОН Е АЛЕКСАНДРА ЖЕКОВА !!! - 09 Април 2006 - 19:41
Сани спечели бордеркрос европейската купа след победа в Банско

БОРДЕРКРОС, ЕВРОПЕЙСКА КУПА. 8-9 април 2006г., писта Платото, Банско. УНИКАЛНИ ФОТОГАЛЕРИЯ 1, ФОТОГАЛЕРИЯ 2 ФОТОГАЛЕРИЯ 3 И ФОТОГАЛЕРИЯ 4 !!!!! РЕЗУЛТАТИТЕ ВИЖТЕ ТУК ! ОЧАКВАЙТЕ ПОДРОБНОСТИ И ОЩЕ МЕГА ФОТОГАЛЕРИИ от Банско ТУК !!!

Александра Жекова влезе в историята като първата българка, носителка на Европейската купа по сноуборд. Чаровната тийнейджърка победи в последния старт за сезона в Банско и стана недостижима за основната си съперничка в дисциплината бордъркрос Жули Линдхолд (Дан). В крайното класиране Сани има 975 т, а датчанката - 970.

Благодарение на помощта, оказана на Жекова от БФСки, тя участва в рекорден брой стартове за СК, като в един от тях завърши трета. Резултатите на българката й помогнаха да спечели и две квоти за олимпиадата в Торино.

Трофеят на бордъркрос при мъжете взе полякът Матеуш Лиготски. Вчера той остана 2-ри след Щефан Велен (Швейц). В генералното класиране те си размениха местата, като Лиготски събра 1400 т., а съперникът му 915. Шампионите бяха наградени от шефа на комисията по сноуборд към ФИС Питър Крогъл (Гер).