. бг ски бягане новини : Лятно Държавно първенство по ски бягане на Юндола и Белмекен - 22 Септември 2013 - 18:31

РОЛКОВИ СКИ (SKI.BG) -- От 20-ти до 22-ри септември 2013 г. в района на Юндола и Белмекен се проведе Лятното Държавно първенство по ски бягане за всички възрастови групи. През първия ден се проведе състезание по ролкови ски класически стил в изкачване с масов старт, през втория - ролкови ски свободен стил с интервален старт, а през третия - крос с интервален старт.

По информация на г-жа Даниела Машова - организатор на Направление Ски бягане към БФСки, за Държавното първенство бяха подадени заявки за участие от следните картотекирани в БФСки клубове:

В надпреварата участваха състезателите от националния отбор по ски бягане:

Веселин Цинзов (Ал.Логистикс) - 1986 г., (35.22FIS)
Андрей Гридин (Ал.Логистикс) - 1988 г.
Антония Григорова-Бургова (Ал.Логистикс) -1986 г., (70.20 FIS)
Теодора Малчева (Ал.Логистикс) - 1983 г.,(91.42 FIS)

До състезанието бяха допуснати за участие и състезатели от националните отбори на Казахстан (мъже, жени, юноши и девойки - 30 състезатели), Беларус (девойки - 2) и Русия (юноши и девойки - 8 състезатели), както и състезатели в неравностойно състояние от Русия. Всички те в момента са на тренировъчен лагер на ВСК Белмекен.

От участниците от Казахстан по-изявени състезатели бяха:

мъже
Nikolay Chebotko -1982 г., (28.57 FIS)
Yevgeniy Velichko - 1987 г., (27.54 FIS)
Mark Starastin - 1990 г. , (29.98 FIS)
Sergey Malyshev - 1994 г., (47.80 FIS)
Aleksand Malyshev - 1989 г., (56.36 FIS)
Gennady Matviyenko - 1988 г., (59.80 FIS)

жени
Yelena Kolomina - 1981, (63.31 FIS)
Marina Matrossova - 1990 (67.58 FIS)
Tatyana Ossipova - 1987 (73.58 FIS)
Anna Stoyan - 1993 (86,66 FIS)
Anna Shevchenko - 1993 (93.62 FIS)

При мъжете най-добре се представи натурализираният казахстанец Андрей Гридин, който спечели състезанието в класически стил и завърши втори в свободния стил, побеждавайки включително и своите бивши съотборници от 1-вия отбор на Казахстан. Заради болки в гърба Веселин Цинзов не можа да покаже възможностите си изцяло и остана 4-ти в свободния стил и чак 15-ти на класиката.

При дамите Антония Григорова-Бургова спечели свободния стил и завърши 4-та в класиката.

Пълните официални класирания може да видите в раздела на SKI.BG СКИ БЯГАНЕ > РЕЗУЛТАТИ.