. OUTDOOR : Не е тежко да изкачиш Мургаш, тежко е да не опиташ! - 30 Септември 2013 - 18:28

ПЛАНИНСКО КОЛОЕЗДЕНЕ. Тази неделя в Бухово се проведе поредното издание на купа "Мургаш", което е и държавно първенство в категорията крос-кънтри маратон.

На старта застанаха над 120 състезатели. Половината караха същинския маратон - 60 км. Останалите се задоволиха с "късата" дистанция от 44 км. Независимо дали бяха избрали късото или дългото трасе, колоездачите трябваше да изкачат и спуснат Мургаш.

Плътна колона с дължина от 500 метра се образува веднага след даването на старта. Предните позиции бяха окупирани от победителя в обиколката на България - Евгени Балев Герганов, младата надежда на българското колоездене, каращ за турския "Брисаспор" - Александър Алексиев, Тодор Ангелов.

Подиумът при мъжете: Победител, държавен шампион в дисциплината крос-кънтри маратон - Тодор Ангелов от Колоездачен клуб "Варна". Втори на буквално секунди след победителя: Александър Алексиев от "Брисаспор". Трети - Васил Василев от "Илчов Баир".

текст и фотография: Иво Лалчев