. OUTDOOR : The Cactus Run стартира в неделя 10.11.2013 - 06 Ноември 2013 - 15:26

OUTDOOR БЯГАНЕ. В неделя 10.11.2013 в източните околности на панчаревското езеро до София ще се състои The Cactus Run - Кактус рън - второто състезание от веригата бягания в пресечена местност RunBG Trail Series. Вече започна и вторият сезон и освен да участвате във всяко издание може да събирате точки за генералното класиране. В края на сезона най-добрите 10 мъже и жени ще вземат големите награди.

Защо Кактус рън? В района на ез.Панчарево, точно около трасето се намира естествен ареал от кактуси. Според ботаници в района виреят три вида кактуси (Опунции). Кактусите се срещат само в този ареал и не оцеляват в домашни условия. Състезанието носи името на кактусите. Освен тях по трасето ще откриете страхотна панорамна гледка към езеторо Панчарево и Витоша.

Какво е RunBG Trail Series?
Верига любителски състезания отворени за всички желаещи. Организираме по едно всеки месец, без значение на сезона. Хората са свежи и приятни и обичаме да се забавляваме и да се наслаждаваме на страхотни местности в близост до София. Най-добрите във всяко състезание получават точки, с които се състезават за генералното класиране, което излъчва най-добрите 10 за последните 12 месеца. Наградите раздаваме на лотариен принцип, а понякога имаме подаръци за всички.

Дата: 10.11.2013
Старт: 11:00 часа
Място: ез.Панчарево (от страната на с.Герман)

Трасета: За деца (1 000м), 7 км, 14 км и 21 км

Къде ще се проведе? Съвсем близо до София в Герман. Старта ще е на стената на езерото Панчарево.

Такса: 10 лв – (регистрация в деня на старта 15 лв/ записвайки се по-рано ни улеснявате значително в подготовката на състезанието)

Награди: За това състезание материалните награди са осигурени от верига магазини SLS и Допелхерц. Наградите ще бъдат раздадени на лотариен принцип след края на състезанието. (Всеки има равен шанс да спечели без значение на класирането.). Първите три мъже и жени във всяка дисциплина получават медали изработени от Ceramic Studio Герман.

Доброволци: Ако не можете да бягате, ако сте контузени или просто имате желание да се включите в организацията под някаква форма, пишете ни на: info@trailseries.bg или влезте на доброволчество и вижте как може да се включите.

Как да стигнем до старта? С крайградски автобус 1, 3, 6 или маршрутка 37. (виж картата) С личен автомобил или с други участници във фейсбук събитието и да пътувате заедно.