. бг сноуборд новини : Японка лиши Алекс Жекова от добро класиране в Монтафон - 07 Декември 2013 - 16:14

СНОУБОРДКРОС СВЕТОВНА КУПА. Александра Жекова приключи на 21-ва позиция в първия за новия сезон сноубордкрос за Световната купа, след като остана последна в четвъртфиналната си серия в Монтафон, Австрия. Победителка при дамите стана чехкинята Ева Семкова.

MONTAFON, AUSTRIA - DECEMBER 07: Samkova Eva of The Czech Republic,BANKES Charlotte and MOENNE LOCCOZ Nelly of France, BRUTTO Raffaella of Italy,BERGHUIS Bell of Netherlands, BERG Luca of Germany in the Quater finals during the Snowboard FIS World Cup Men's and Women's Snowboardcross on December 07, 2013 in Montafon, Austria. (Photo by Sindy Thomas/Agence Zoom)

По-рано днес Жекова постигна чудесното 6-то време в квалификацията на дамите, която беше отложена от вчера заради лошите метеорологични условия. Спускането за време на жените по SBX трасето се проведе тази сутрин, преди старта на самото състезание. Добрият резултат на Жекова я изправи срещу американката Линдзи Джакобелис в четвъртфиналната серия, заедно със Сузане Мол (Австрия), Юка Фуджимори (Япония), Елиза Равел (Франция) и Карле Бренеман (Канада). Тъй като по регламент 3 от 6-те участнички във всяка от 4-те серии продължават напред, шансовете за Сани бяха доста добри, но в крайна сметка сблъсък с една от нейните конкурентки я лиши от участие в полуфиналите. По информация от националния треньор Виктор Жеков, японката Юка Фуджимори се е блъснала отзад в Александра и я е спряла, в резултат на което нашата сноубордистка пресече финала последна от 6-те състезателки.

SKI.BG
07 декември 2013 г.

Следват подробностите >>>

Японка спря Сани Жекова в първия старт за Световната купа

Монтафон, Австрия -- Най-добрата българска сноубордистка Сани Жекова зае 21-о място в първия старт за световната купа по сноуборд в дисциплината сноубордкрос в Монтафон (Ав). Софиянката бе перфектна в квалификацията сутринта, но инцидент в четвъртфиналната й серия сложи край на амбициите й за място сред най-добрите.

Личният треньор на Сани и нейн баща Виктор разказа, че при втория вираж в елиминационната серия японката Юка Фуджимори е поела неправилна линия, при което е ударила отзад и отстрани намиращата се пред нея българка. Заради удара Жекова е трябвало да спре, защото не е имала достатъчно скорост, за да вземе следващия скок.

В крайна сметка българската звезда зае 21-во място и взе 100 точки за Световната купа.

Победителка в големия финал е новата прима в сноуборда Ема Семкова (Чехия). Идната седмица Сани и нейният баща летят за Лейк Луис (Канада), където от 15-ти до 18-ти декември ще е следващия старт за СК.