. бг ски скок новини : Зографски няма да участва в Четирите шанци - 31 Декември 2013 - 16:29
Австриецът Дитхарт спечели квалификацията в Гармиш-Партенкирхен

СКИ СКОК. Българинът Владимир Зографски се отказва от участие в тазгодишното издание на турнира „Четирите шанци”, за да се концентрира върху тренировките за предстоящия най-голям зимен спортен форум на Планетата - Олимпийските игри в Сочи през февруари 2014 г. Зографски се подготвя индивидуално в Австрия и може би ще вземе участие най-рано в стартовете в полския зимен център Висла през януари.

Както беше съобщено, след като участва в тренировъчните скокове преди квалификацията за първия кръг от турнира "Четирите шанци" в Оберстдорф, Зографски не се яви на самия старт на квафиликацията на 28-ми декември. Днес Владимир не се появи и в Гармиш-Партенкирхен.

Квалификацията за ски скоковете от турнира „Четирите шанци” в Гармиш-Партенкирхен днес спечели австриецът Томас Дитхарт. В квалификацията за втория етап от най-престижната надпревара в този спорт австриецът скочи 141.5 и със 144.8 точки зае първата позиция, като в състезанието ще срещне в пряка елиминация 50-тия в квалификацията – французина Ронан Лами Шапюи.

Втори в Гармиш се нареди лидерът в световния шампионат полякът Камил Щох с скок от 139.5 метра. Той ще се изправи срещу германеца Рихард Фрайтаг, наредил се 49-и в квалификацията. Трети е австриецът Томас Моргенщерн със 136 метра.

Той ще има двубой на 1-и януари срещу германеца Карл Гайгер. Победителят от първия кръг на „Четирите шанци” в Оберстдорф швейцарецът Симон Аман завърши 7-и в квалификацията и ще има за съперник в състезанието друг германец – Даниел Вениг.