. бг ски новини : Утвърждават регламента за Националните университетски шампионати по зимни спортове за 2014-та - 05 Януари 2014 - 22:21

Днес се проведе среща на Техническата комисия по снежни спортове към АУС "Академик". Основна задача на срещата беше утвърждаването на регламента за провеждане на Националните университетски шампионати по Ски алпийски дисциплини, Ски бягане и Сноуборд.

Членовете на комисията приеха регламент, при който в състезанията при мъжете и жените може да участват не повече от осем състезатели за индивидуално класиране, от които трите най-добри времена се вземат под внимание при определяне на отборните победители. Важното е че, ако висше училище няма финиширали минимум трима състезатели в двата манша не участва в отборното класиране.

Същите правила са валидни и за състезанията по Ски бягане и Сноуборд, с разликата, че отборното класиране при жените се определя от двете най-добри времена.

Националните университетски шампионати по Ски алпийски дисциплини, Ски бягане и Сноуборд ще се проведат в периода 7-11 март 2014 г. в к.к. Боровец. Наредба и формуляри за участие ще бъдат разпратени до ВУ, след окончателно им утвърждаване до дни.

С първите състезания за годината се въвежда и по-строга информационна система, при която информация за състезанията ще бъде получавана във висшето училище 2-3 месеца преди старта му.