. бг ски новини : Краси Анев завърши девети в спринта на 10 км в Антхолц - 17 Януари 2014 - 18:17

БИАТЛОН. Българинът Красимир Анев завърши девети в спринта на 10 километра за мъже от Световната купа по биатлон в италианския зимен център Антхолц-Антерселва. Класирането на Анев е най-доброто за България в Световната купа през този сезон. Българинът финишира без грешка в стрелбата и измина дистанцията за 25:26,3 минути.

Първото място си поделиха Зимон Шемп (Германия) и Лукас Хофер (Италия). Двамата завършиха с еднакво време от 24:44.9 минути. Шемп повали всичките 10 мишени, а Хофер направи един пропуск. Първоначално германецът беше обявен за шампион, с три десети от секундата преднина през италианеца. Впоследствие обаче двамата си поделиха първото място. И за Шемп и за Хофер това е първа победа в кариерата.

Трети на 4.3 секунди остана бившият световен шампион в спринта Арнд Пфайфер (Германия), който също завърши без грешка в стрелбата. Още трима българи участваха в състезанието. Владимир Илиев е 28-и с две грешки и изоставане от 1:20.1 минута, Михаил Клечеров е 75-и с два пропусна и на 2:50.4 минути, а Иван Златев - 76-и с една грешка в стрелбата и на 2:54.8 минути след победителя. Така Анев и Илиев се класираха за утрешното преследване.

В състезанието участваха общо 101 биатлонисти. Носителят на Световната купа Мартен Фуркад (Франция) завърши пети на 25.3 секунди с два пропуска на огневия рубеж.

В генералното класиране за Световната купа след 12 от общо 26 старта начело е Мартен Фуркад (Франция) с 502 точки, следван от Емил Хегле Свендсен (Норвегия) с 413 точки и Доминик Ландертинген (Австрия) с 331 точки.