. бг ски бягане новини : Отлично представяне на Веселин Цинзов на СК в Полша - 19 Януари 2014 - 19:09

СКИ БЯГАНЕ СВЕТОВНА КУПА. В последния старт за Световна купа, които се проведе в Szklarska Poreba, Полша на 18-19.01.2014 г. участвахме с трима състезатели. При мъжете стартираха Веселин Цинзов и Андрей Гридин, а при жените Теодора Малчева. В първия състезателен ден в дисциплината спринт свободен стил 1,5 км Теодора Малчева зае 53-то място, а при мъжете на същата дистанция Андрей Гридин е 57-ми, а Веселин Цинзов 58-ми.

Във втория състезателен ден на 15 км класически стил масов старт Веселин Цинзов завоюва 14-то място с време 36:19.1 на 40.1 секунди разлика от победителя, а Андрей остана 45-ти с време 38:41.8.

Състезанието беше проведено при лоши снежни условия с мръсен сняг. Състезателите пробягаха по 5 обиколки по 2734 м.. До четвъртата обиколка Веселин се движеше в основната група на разлика от 10-12 секунди от Максим Велижданин,  Алексй Полтаранин, Евгени Белов и Алекс Харвей.  Класирането на Веселин Цинзов е изключително добро постижение за ски бягането в България през последните години. Той се чувства в добра спортна форма и очаква ЗОИ в Сочи. За него, Антония Григорова-Бургова и Теодора Малчева това ще бъде втора олимпиада и дебют за Андрей Гридин.

Пожелавам  им и четиримата да реализират своите възможности в ЗОИ Сочи 2014 .