. бг ски новини : Биатлонистите ни извън топ 40 в спринта на 10км - 09 Февруари 2014 - 11:30

ОЛИМПИАДА СОЧИ 2014. БИАТЛОН. Биатлонистите ни не успяха да намерят място в топ 40 от първия състезателен ден - спринта на 10 км на олимпийския турнир по биатлон в Сочи.

Най-добрият ни състезател Красимир Анев направи 3 грешки и завърши едва 49-ти с изоставане от 1:54.5 минута от шампиона Оле Ейнар Бьорндален (Норвегия).

Владимир Илиев е 60-ти с 4 грешки, Михаил Кречеров е 70-ти с два пропуска, а Иван Златев е 76-ти.

С днешния си триумф Бьорндален вече има общо 7 златни медала от олимпийски игри, както и 4 сребърни и един бронзов. Така норвежецът се изравни по брой спечелени медали с лидера във вечната класация на спортистите с най-много отличия на зимни олимпийски игри Бьорн Дели. Двамата норвежци имат по 12 медала, като легендата в ски-бягането Дели е с 8 златни и 4 сребърни.

СКИ СКОК. Владимир Зографски  пък отпадна в квалификациите в олимпийския турнир по ски-скок на малка шанца в Сочи.

Националът регистрира 89 метра и с 97,8 точки зае 44-то място.

Така българинът не намери място сред 40-те скачачи, които продължават днес на финала.

Най-добър резултат в квалификациите даде австриецът Михаел Хайбьок със 128,6 точки и скок от 101 метра.

ШЕЙНИ. В шейните Станислав Беньов заема предпоследното 38-о място след втория манш.

22-годишният българин финишира предпоследен след първия манш и запази същата позиция след второто спускане на 5.897 секунди от водача Феликс Лох (Германия). Единствено 19-годишният представител на Тайван Те Ан Лин е след българина в класирането на дисциплината.

Днес е третият и четвъртият манш.

СКИ БЯГАНЕ. В скиатлона на 15 км Антония Григорова-Бургова завърши 56-та от 61 финиширали състезателки с време 44:27.9 минути с изоставане на 5:55.3 минути от шампионката Марит Бьорген (Швеция).