. бг сноуборд новини : Паралелните слаломи с различен регламент на Олимпиадата - 18 Февруари 2014 - 14:11

ОЛИМПИАДА СОЧИ 2014. СНОУБОРД. Радослав Янков ще участва в сряда в първото си състезание на Игрите – паралелния гигантски слалом. Регламентът в този спорт на Олимпиадата е малко по-различен от този в състезанията за световната купа и световните първенства. Паралелните слаломи в сноуборда в Сочи ще започват с две квалификационни спускания, в които стартират класиралите са на Олимпиадата 32-ма.

Сноубордистът Радослав Янков, заедно с Евгения Раданова и по-голямата част от българската делегация в Сочи подкрепиха Сани Жекова от трибуните на финала на бордеркроса, фото: БОК

Първият манш е по лявото трасе, вторият - по дясното. Състезателите отново се спускат по двама паралелно, но не се състезават един с друг, а с времето. Общият сбор на резултатите от двамата манш подрежда първите 16, които оформят осминафинална решетка, останалите отпадат. С осминафиналите започват директните елиминации, които се провеждат по следния регламент: двойките стартират едновременно паралелно в първия манш, а във втория отново паралелно с разменени позиции, но с хендикапа от първото спускане.

Така, който финишира пръв във втория манш е победител в двойката и продължава напред. Квалификациите на паралелния гигантски слалом са насрочени за 19 февруари, сряда, в 9.15 ч. местно време, а финалът в 15.00 ч., но лошото време може да наложи промени.