. бг ски новини : НСА и ЮЗУ с най-много медали в първия ден от Зимните университетски игри 2014 - 08 Март 2014 - 22:21

В три дисциплини - ски бягане, шейна и щафета се състезаваха студентите през първия ден от Университетските зимни игри 2014 в Боровец. Най-много медали завоюваха студентите от Югозападен университет "Неофит Рилски" и Национална спортна академия "Васил Левски".

Девет университета и 35 състезатели взеха участие в първата спортна дисциплина за деня - ски бягане. В отборното класиране при жените първо място зае отборът на ЮЗУ "Неофит Рилски", втори се наредиха състезателките от НСА "Васил Левски", а на трето място - момичетата от Лесотехническия университет. При мъжете в отборното класиране най-добре се представи Югозападният университет, следван от Национална спортна академия и от Софийския университет.

В индивидуалното ски бягане при мъже, свободен стил, 5 км., на първо място се класира Веселин Цинзов от НСА, на второ - Иван Златев от ЮЗУ и на трето - Лазар Кехайов от ЮЗУ. При жените в индивидуалното ски бягане, 3 км., свободен стил, първа се нареди Васка Благоева от НСА, втора - Гергана Гишова от ЮЗУ и трета - Светлана Джаджарова от ЮЗУ.

Най-оспорвано и с най-много емоции протече състезанието с шейни, където 98 студенти и 19 висши училища взеха участие. С най-добро време в отборното класиране при шейните се нареди двойката Малинов/Галева от ВСУ "Черноризец Храбър", втори станаха Добрева/Ковачев от Нов български университет и трети - Василева/Бацелов от Медицински университет ПД.

Най-масовото участие бе в щафетата, където 135 състезатели от 16 висши училища се бориха за призовите места. Златото отиде при отбора на НСА "Васил Левски", постигнал най-добро време. Втори при щафетата остана отборът на Висше строително училище "Любен Каравелов" и трети - отборът на Варненски свободен университет "Черноризец Храбър".

През следващия спортен ден студентите ще се борят за медали в дисциплините ски рали и сноуборд.

Асоциация за университетски спорт "Академик"