. бг ски новини : Беломъжев 9-ти в последния старт от Европейското по ски ориентиране - 14 Март 2014 - 17:40

СКИ ОРИЕНТИРАНЕ. Българинът Станимир Беломъжев завърши на девето място в супер дългата дистанция на Европейското първенство по ски-ориентиране в Тюмен (Русия).

Беломъжев, който преди пет дни спечели титлата в дългата дистанция, преодоля 38,3-километровото трасе за 2:34:10 часа. Така той остана на 4:39 минути зад победителя Едуард Хренников.

Легендарният руснак финишира за 2:29:31 минути и изпревари с 27 секунди сънародника си Андрей Ламов. Трети на 33 секунди се нареди Ханс Йорген Квале.

В същата дисциплина при жените шампионка стана Анастасия Кравченко (Русия) с време 2:01:17 часа. Втора на 28 секунди завърши друга представителка на домакините Татяна Рвачова, а трета с изоставане от 54 секунди остана Мерви Песу (Финландия).

Българската представителка Антония Григорова-Бургова пропусна старта поради заболяване.

България се представи отлично на шампионата на Стария континент, като освен титлата на Беломъжев в дългата дистанция, той и Григорова-Бургова стигнаха до сребърните медали в смесената щафета. Беломъжев завърши четвърти в спринта, а Григорова-Бургова зае осмо място на дългата дистанция.

14 март 2014 | 13:03