. бг ски новини : Злато за България на Световното по ски за журналисти - 26 Март 2014 - 15:20

Юлиян Стоянов от в-к „Лична драма” отвя конкуренцията в гигантския слалом на Световното първенство по ски за журналисти в швейцарския курорт Шампери. То се организира за 61-ви път от Международния ски клуб на журналистите – SCIJ.

За първи път златен медал за България на Световното първенство по ски за журналисти! Юлиян Стоянов

Юлиян Стоянов е първият български журналист, спечелил златен медал в алпийските ски. Той се наложи в оспорваната надпревара по изключително сложното трасе благодарение на специалния олимпийски модел на ските Rossignol, осигурени за българския отбор от верига спортни магазини SLS.

Останалите седем български участници, които са в швейцарските Алпи с последния модел Ford Kuga, предоставен от Мото-Пфое, се класираха между 12-то и 20-то място в слалома и се надяват на още медали в четвъртък, когато ще се проведе състезанието по ски бягане.