. бг сноуборд новини : Петър Гьошарков влезе трети в утрешния финал на Световното по фрийстайл за младежи - 29 Март 2014 - 15:41

СНОУБОРД. току що получихме новина от Валмаленко Италия, за представянето на националния ни отбор на Световното първенство за младежи по фристайл ски и сноуборд.

Петър Гьошарков, ФИС Европейска купа сноуборд слоупстайл Пампорово 2014, фотография © SKI.BG

"Петър Гьошарков се класира първи, повтарям ... ПЪРВИ, в своя хийт на квалификациите на слоупстайла, и така влезе трети във фианла утре! Това е първият Българин, който се класира на финал на Световно първенство, и то се класира категорично с трети резултат! Ами сега всички стискаме палци за утре и изпращаме позитивна енергия за финала, защото това че Пепо е с 3-то постижение е защото Пепо кара много добре и има възможност да пише историята утре" - това сподели по телефона развълнуваният треньор на националния ни отбор Христо Ахтаподов.

Това постижение поставя Петър Гьошарков в много изгодна позиция за финала, защото той ще кара 3-ти отзад напред и ще може да изгради тактиката си спрямо триковете на другите 9 състезатели, които ще са карали преди него, и само 2ма ще стартират след него.

Очакваме с нетърпение новините от финала утре, но за пореден път този сезон, момчетата от подмладения национален отбор поставят на колене големите нации в зимните спортове.