. OUTDOOR : Кирил Николов спечели „Високата обиколка на Витоша” - 25 Май 2014 - 18:20

Националът по лека атлетика Кирил Николов - Дизела спечели второто издание на състезанието по високопланинско бягане Salomon Vitosha Trail 2014. Точно 230 състезатели от шест страни стартираха в три дистанции с различна дължина и трудност. В събитието се включиха и корпоративни отбори на големи Български и чуждестранни компании.

В оспорвана битка Кирил Николов – Дизела грабна първото място в 27 километровата “Висока обиколка на Витоша” с време 2:24:40 и нов рекорд на трасето! Едва в последните километри Иван Сираков изостана и финишира втори на 2:07 минути от победителя. На трето място се класира Тони Петков с време 2:39:37. При жените Христина Козарева, победителка от SVT13, отновограбна първото място с нов рекорд (жени) от 2:54:07, следвана от Антония Григорова (+12:45) и Мая Станудина (+22.57).

На дванадесет километровата дистация сензация направи седемнадесет годишният Георги Гергов с време 1:06: 23, следван от олимпиецът Веселин Цинзов (+3:27) и Мариян Бонев (+4:53).

Любимец на публиката стана две годишният Преслав Панев, който успешно завърши четири километрово трасе и заслужено грабна наградата за най-млад завършил участник.

Голямата награда на Salomon Vitosha Trail – GPS часовник Suunto Ambit 2 спечели на томбола 19 годишният състезател Мартин Понев, завършил пети в генералното класиране на 27 километровата дистанция (+17:13). Salomon Vitosha Trail 2014 остава в историятас многото ентусиазирани участници, предизвикателните трасета, красотата на Витоша и невероятната атмосфера, която приятелското съревнование и планината носят със себе си.