. бг алпийски ски новини : Килиан Албрехт е 19-и в слалома на осветление в Италия - 11 Януари 2007 - 01:18

Килиан Албрехт зае 19-о място в слалома на осветление валиден за Европейската купа, проведен в сряда вечер в Поца ди Фаса (Ит). Австриецът с български паспорт стартира с №40 и финишира с общо време от двата манша 1:48,35 мин. За Албрехт това е най-доброто класиране в стартове за Европейската купа този сезон. При предишното си участие в слалом от същата категория в Обереген през декември Килиан зае 25-о място. Общо в кариерата си каращия за България скиор има 4 успеха за ЕК от 126 старта. В стартовете за ФИС Албрехт има 2 победи от две участия.

Във Поца ди Фаса участваха 110 алпийци. Пръв с 1:45,78 сек е двукратният победител в състезания за Световната купа Манфред Прангер (Ав). За австриецът това е 8-а победа в състезания от този ранг. На 0,47 сек след него втори е Акелсандър Кол от втория тим на Австрия, а трети с 1:46,54 е Жулиен Лизеру (Фр). В неделя Албрехт и Стефан Георгиев ще карат в слалома валиден за Световната купа във Венген (Швейц).