. бг ски новини : Нов силен ден за българите в биатлона, Анев е 8-и в спринта в Руполдинг - 17 Януари 2015 - 17:17

БИАТЛОН. Силно се представиха Красимир Анев и Владимир Илиев в спринта на 10 км в Руполдинг (Германия) от Световната купа по биатлон. Анев порази всичките 10 мишени и зае престижното 8-о място с изоставане от 1:09.9 минута от първото място. Владимир Илиев пък допусна само една грешка - от положение "легнал" в първата стрелба, след което бе безгрешен от "прав" и завърши 17-и, на 1:30.3 минута от първата позиция. Третият ни представител днес - Иван Златев, се нареди 79-и, като направи 2 пропуска - и двата във втората стрелба. Златев остана на 3:50.6 минути от първото място.

Състезанието спечели норвежецът Йоханес Тингнес Бьо. Той бе недостижим за останалите с време 23:59.2 минути, като не допусна грешка в стрелбата. На втора и трета позиция се наредиха двама германци - съответно Симон Шемп и Арнд Пайфер. Шемп остана на 24.5 секунди от първото място, а Пайфер - на 57.9 секунди, като първият не направи нито един пропуск на огневия рубеж, а Пайфер сбърка веднъж при втората стрелба.

Лидерът в генералното класиране за Световната купа Мартен Фуркад нямаше ден и зае 26-о място с 2 грешки - по една във вяска от двете стрелби. Любопитното е, че при първата стрелба изглеждаше, че французинът е поразил всичките 5 мишени, но въпреки това му бе отчетена грешка.

Припомняме, че миналата седмица в Оберхоф бе много успешна за българския мъжки биатлон, след като щафетата ни зае седмо място, а Анев завърши 4-и в масовия старт и съвсем малко не му достигна да се качи на подиума.

Мартен Фуркад, който днес се нареди 26-и, остава на върха на генералното класиране след 11 от 25 състезания с 496 точки. Антон Шипулин (Русия) е втори с 433 точки, а Емил-Хегле Свендсен (Норвегия) е на трета позиция с 372 точки. Красимир Анев се изкачи на 9-о място с 242 точки, а Владимир Илиев е 25-и със 185 точки.

В генералното класиране за Световната Купа Анев е девети с 242 точки. Илиев е 25-и със 185. Водачът Мартен Фуркад (Франция) е с 496 точки, следван от Антон Шипулин (Русия) с 433 и Емил Хегле Свендсен (Норвегия) с 372 точки.

17 януари 2015 | 17:07