. бг ски новини : Беломъжев отново е Европейски шампион по ски ориентиране в спринта - 20 Януари 2015 - 15:05

СКИ ОРИЕНТИРАНЕ #ESOC15. Станимир Беломъжев защити титлата си Европейски шампион по ски ориентиране в дисциплината спринт на първенството на Стария континент, което започна днес в Ленцерхайде, Швейцария! БРАВО, ТАЧО!

Happy Stanimir together with his father and Coach, photo: ESOC15

Victories by Iuliia Tarasenko and Stanimir Belomazhev

There was sunny weather for the first ESOC competition over sprint distance. The women's competition was won by the Russian Iuliia Tarasenko in 13:10 before Mervi Pesu (Finnland) and Magdalena Olsson (Schweden). In the men's class Bulgarian Stanimir Belomazhev was the fastest with 12 seconds lead on Oyvind Watterdal (Norway) and Andrey Lamov (Russia).

Беломъжев Европейски шампион

Българинът Станимир Беломъжев спечели титлата в спринта на Европейското първенство по ски ориентиране в швейцарския зимен център Ленцерхайде. Той преодоля дистанцията от 3440 метра за 12:15 минути и за втори път заслужи златото в дисциплината на първенство на Стария континент след 2013 година.

В конкуренцията на още 53 състезатели българинът изпревари с 12 секунди Ойвинд Ватердал от Норвегия. Трети на 14 секунди завърши Андрей Ламов от Русия.

От другите двама българи Мартин Пенчев се класира 43-и с изоставане от 3:49 минути, а Цветан Иванов остана на последното 54-о място с пасив от 6:43 минути.

В спринтовата дистанция от 3120 метра при жените Антония Григорова-Бургова се нареди 23-а с време 15:12 минути, а Андрея Дяксова завърши на предпоследната 36-а позиция за 20:02 минути.

Победителка стана Юлия Тарасенко(Русия) с постижение от 13:10 минути. Тя изпревари с 22 секунди втората Мерви Песу (Финландия), а трета на 31 секунди завърши Магдалена Олсон (Швеция).